بخش های تحقیق و توسعه

تحقیق و توسعه

 • اقتصاد دانایی محور، اقتصادی است که دانش بعنوان مهمترین منبع و یادگیری مهمترین فرآیند آن است. دانش فقط مظهرکالاهای سرمایه­ای نیست و در منابع سازمانی و انسانی نیز جلوه پیدا می­کند و در طی فعالیت های نو آوری و تحقیق و توسعه و همچنین از طریق کوشش­های یادگیری پیوسته به میزان آن افزوده می­شود.در اقتصادهای دانایی محور امروزی، بنگاه­ها و واحدهای صنعتی بطور فزاینده­ای به نقش دانش به عنوان یک عامل اساسی در عملکرد اقتصادی آگاه هستند. هرچه بنگاه­ها بزرگتر می­شوند و ارتباطات آن­ها با صنایع تکنولوژی محور فزونی پیدا می­کند، تمایل بیشتری از خود به برقراری خط مشی­ های مدیریت دانایی نشان می­ دهند.مفاهیم اقتصاد دانایی محور و ویژگی­ ها و شاخص­ های برجسته آن در ارتباط با مدیریت دانش به برخی از جنبه­ های مدیریت دانایی در ارتباط با فعالیت­های تحقیق و توسعه و نوآوری تکنولوژیکی اشاره می­ نماید.

  ادامه...

 • نوآوری تکنولوژی در هر کشور مرهون انجام فعالیت­های تحقیق و توسعه می­باشدکه رشد و توسعه اقتصادی را به دنبال دارد و بعنوان محرک و عامل اصلی توسعه صنعتی و اقتصادی در کلیه کشورها قلمداد می­شود.جهانی شدن در ده سال اخیر شرایط محیط­های رقابتی را به شدت دگرگون کرده است. سازمان­های تجاری، از جمله شرکت­های کوچک و متوسط، تحقیقات خود را برای یافتن یک استراتژی که برتری پایداری را تضمین نماید، تقویت می­نمایند. امروزه تحقیق و توسعه در جهان جایگاه ویژه­ای دارد. به طوری که کشورهای صنعتی سهم قابل توجهی از درآمد و نیروی کار خود را به فعالیت­های تحقیق و توسعه اختصاص می­دهند. چرا که سهم زیادی از مواد، محصولات، فرآیندها و سیستم­های جدید و پیشرفته، حاصل فعالیت­های R&D می­باشند که منابع نهائی پیشرفت اقتصادی به شمار می آیند.

  ادامه...

واحد تحقیق و توسعه شرکت یلدا

با توجه به گسترش بازارهای رقابتی داخلی و خارجی و لزوم ارائه محصولات و خدمات برتر از سوی شرکت­های نرم افزاری، ضرورت ایجاد واحدهای تحقیق و توسعه بیش از پیش مورد اهمیت قرار گرفته است. از این جهت واحد تحقیق و توسعه شرکت یلدا دی اسپادانا با هدف بهینه‌سازی عملکرد محصولات و بهبود خدمات ارائه شده تاسیس گردید و تا کنون توانسته تاثیرات بسزایی بر روند انجام و توسعه فعالیت‌های شرکت داشته باشد امروزه شرکت­ هایی در بازار رقابت موفق هستند که با بکارگیری تکنولوژی و دانش روز، محصولاتی با سطح بالایی از کیفیت و نوآوری تولید کنند و پاسخگوی نیاز روز مشتریان خود باشند. شرکت یلدا دی اسپادانا نیز با قرار دادن این خط مشی در سرلوحه فعالیت­های خود، واحد تحقیق و توسعه را بعنوان منبعی مهم برای نوآوری و محرکی اساسی برای رشد شرکت، ملزم دانسته تا علاوه بر بهینه سازی عملکردهای شرکت به طراحی ساز و کارهای جدید نیز اقدام نماید. بدین جهت واحد تحقیق و توسعه می­تواند نقش مهم و اساسی جهت بالا بردن کیفیت محصولات تولید شده شرکت یلدا دی اسپادانا داشته باشد.

دستاوردهای واحد تحقیق و توسعه

  • ادامه و تغییر در ساختارهای مهندسی نرم افزار در شرکت با هماهنگی مدیریت محترم عامل
  • به سرانجام رساندن تحقیق در رابطه با سیستم­های تحت وب پیاده سازی شده با ساختار Tweeter Bootstrap و آماده نمودن Prototype اولیه
  • تولید فریم ­ورک BMAC برای رهایی یافتن از سیستم­های جزیره ­ای  با ساختارهای مختلف در سال 1393 طبق استاندارهای سیستم­های تحت وب واکنش گرا
  • تولید تمامی کامپوننت­های مورد نیاز شرکت مهندسی یلدا و مخصوصاً فریم­ورک بدست آمده از Tweeter Bootstrap

  ادامه...

  • تولید توابع بسیار کاربردی و مفید در بانک اطلاعاتی SQL جهت سهولت در عملیات­های CRUD
  • شروع عملیات آماده سازی پروژه عظیم فریار بر بستر فریم­ورک BMAC
  • افزودن قابلیت Error Log در فریم­ورک BMAC جهت سهولت در فرآیندهای Troubleshooting
  • افزودن قابلیت Every Log در تمامی درخواست­های ارسال شده به سرور

  ادامه...

  • افزودن قابلیت اعمال سطوح دسترسی تا سطح Action در درخواست­های ارسال شده به سرور در فریم­ورک BMAC
  • راه ­اندازی سیستم حضور و غیاب با قابلیت شناسایی پرسنل با دستگاه تشخیص اثر انگشت در سیستم فریار
  • استفاده از متدهای Obfuscation جهت پنهان سازی کدهای نوشته شده در پروژه­ های گوشی­های هوشمند
  • به کارگیری متریال دیزاین به عنوان پایه اصلی رابط کاربری در برنامه­ های گوشی­های هوشمند 
  • شروع عملیات پیاده­ سازی پروژه فخیم بر اساس ساختار BMAC

  ادامه ...

اهمیت منابع انسانی و مدیریت آن در واحدهای R&D

تولید دانش و در نتیجه محصولات نو در سازمان­ها، مبتنی بر تحقیقات صورت می­پذیرد و تحقیقات نیز توسط منابع انسانی انجام می­شوند . بقا و توسعه هر سازمان بستگی به درخشش عملکرد واحد R&D آن دارد و مهمترین عنصر موفقیت یا شکست در هر مراکز تحقیقات منابع انسانی آن است . اجرای مدیریت صحیح پرسنل R&D و فراهم کردن شرایط مطلوب برای ایشان عمده ترین دغدغه مدیران این واحد است.امروزه دارایی سازمان­ها به دو گروه محسوس و نامحسوس تقسیم می­شود. دارایی نامحسوس سازمان­ها دانش فنی، تجربه و در نهایت فکر افراد و پرسنل ایشان است. بنابراین حفظ، شکوفا سازی و مدیریت بهینه افراد (به ویژه در R&D) به معنای توسعه و بهره ور ساختن دارایی­های نامحسوس سازمان است.

 
 

ویژگی­های پرسنل و مدیران واحدهای R&D

به طور معمول پرسنل واحدهای تحقیق و توسعه افرادی باهوش، خلاق، پر انرژی و در مقابل بسیار حساس هستند. مدیریت افراد محقق دارای ظرایف و نکات پیچیده و حساسی است که لازم است مدیران R&D آگاهی کاملی از آن داشته باشند. با مطالعه گردش و جابجایی منابع انسانی در مراکز تحقیقاتی در می­یابیم که جابجایی این افراد در میان سازمان­ها بیش از پرسنل دیگر در شرکت­ها و سازمان هاست که عمده ترین دلایل آن عبارتند از:

ادامه

از این رو کارشناسان تحقیق و توسعه در این واحد جهت برآورده نمودن اهداف مشخص شده به کار می‌پردازند. در این واحد انتظار بر این است که تمام افراد در انجام تمامی فعالیت‌های مربوط به طراحی و توسعه محصولات توانمند باشند. از دیگر وظایف کارشناسان تحقیق و توسعه می­توان به تحقیق در مورد محصولات شرکت، طراحی و ایجاد محصولات جدید مناسب با خواسته بازار و یا حتی فراتر از دید بازار، توجه به اصل تمایز و نوآوری، ابلاغ تغییرات مهندسی، به روز بودن، آموزش و … اشاره کرد.واحد تحقیق و توسعه زیر نظر مدیر این واحد اداره می‌شود. مدیر این قسمت از نظارت مدیر عامل برخوردار است که خود عضوی پاسخگو به هیئت مدیره می‌باشد.

 • نمایش همه
 • برنامه های گوشیهای هوشمند
 • بانک اطلاعاتی
 • سیستمهای تحت ویندوز
 • سیستمهای تحت وب
تست
تست
بانک اطلاعاتی
بانک اطلاعاتی
لورم ایپسوم
لورم ایپسوم
لورم ایپسوم
لورم ایپسوم

طراحی و پیاده سازی توسط : شرکت فنی و مهندسی یلدا